Štvrtok 28. 3. 2024

Najbližšie prázdniny

Veľkonočné prázdniny

28. 3. 2024 - 2. 4. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Naši žiaci zo 4. B sa na výstave diel Josefa Ladu na Trenčianskom hrade zoznámili so životom a tvorbou tohto významného českého maliara, ilustrátora a autora moderných rozprávok pre deti. Okrem obrazov mali možnosť pozrieť si aj autorove knihy, scénu z filmu o vojakovi Švejkovi, či na vlastné oči vidieť kostýmy, ktoré Josef Lada navrhol do rozprávky Hrátky s čertem. Okrem obohacujúcej výstavy si naplno užili aj slnečné počasie, ktoré celý zážitok len umocnilo.

• 22. marca 2024 sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň vody. Najskôr sme si prostredníctvom školského rozhlasu vypočuli dôležité informácie o vode a jej význame pre všetko živé. Neskôr na nás v školskej jedálni čakala ochutnávka zdravých nápojov a ďalšie aktivity súvisiace s vodou.

• Marec je mesiacom knihy a nielen tej slovenskej, ale aj anglickej. Náš žiak Daren Klimčo zo 7. C nahral pre všetkých žiakov našej školy malý darček. Jeho angličtina je vskutku obdivuhodná a túto nahrávku príbehu o malej rybke venuje vám.

Daren pre Vás (youtube.com)

• V mesiaci marci sa žiaci 4. oddelenia ŠKD tvorivo zapojili do aktivít na tému Viem, kde žijem. Nielenže sa naučili piesne o Trenčíne, ale aj kreatívne ilustrovali jednu z nich - Na trenčianskom moste fialôčka rastie. Vyrobili aj fialky z krepového papiera. Ich maľované piesne nájdete na nástenke pri hlavnom vchode A. Pozývam vás pozrieť si ich originálne prevedenie. Autorom kresby Trenčianskeho hradu je Michal Gago z 2. D. Všetkým zúčastneným deťom z nášho klubu ďakujem.

Eunika Ciesarová

• Veľkú radosť nám 4. marca 2024 urobili naši recitátori. V obvodnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín dosiahli krásne úspechy.

I. kategória

Poézia: Radovan Bartaloš, 3. D - účastnícky diplom,

Próza: Dorian Javorek, 3. A - 3. miesto

II. kategória

Poézia: Timotej Sedláček, 6. B - 3. miesto

III. kategória

Poézia: Frederik Martinus, 8. B - 1. miesto s postupom do okresného kola

Próza: Filip Čulák, 8. A - 1. miesto s postupom do okresného kola

Sofia Miškolciová, 9. B - 2. miesto s postupom do okresného kola

• Dňa 27. 2. 2024 sa žiačky 7. B, 7. C a 6. C zúčastnili základného kola turnaja vo vybíjanej. Po víťazstvách nad ZŠ Východnou a ZŠ Melčice - Lieskové získali prvé miesto a vybojovali si postup do okresného finále. To sa bude konať 11. marca a všetci im budeme držať palce.

• 13. februára 2024 navštívili žiaci 6. B a 4. B školiace stredisko Dobrovoľnej civilnej ochrany v Trenčíne. Žiaci absolvovali zaujímavú prednášku o civilnej ochrane a prezreli si kryt CO. Dozvedeli sa, ako správne poskytovať prvú pomoc človeku v ohrození a tiež to, ako komunikovať prostredníctvom vysielačky. Následne si získané poznatky mohli vyskúšať aj v praktických činnostiach. Všetci žiaci boli nadšení! Naše poďakovanie patrí Mgr. Adriane Kováčovej a všetkým dobrovoľníkom z Dobrovoľnej civilnej ochrany v Trenčíne. Ďakujeme!