Navigácia

 • KUBRANSKÁ MÁ TALENT - KASTING

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Riaditeľ ZŠ Kubranská 80, Trenčín udeľuje dňa 21. novembra 2018 (streda) riaditeľské voľno žiakom 6. - 9. ročníka z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka ZŠ T5 - 2018. 

   

   

   

 • Pietny akt kladenia vencov

  Pietny akt kladenia vencov

  11. novembra 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 100. výročia ukončenia prvej svetovej vojny na obnovenom vojnovom cintoríne v Kubrej. Pre všetkých zúčastnených to bol nezabudnuteľný zážitok. 

 • Úspech našej žiačky v krasokorčuľovaní

  Ninka Benková, žiačka 5. C, dosiahla vynikajúce výsledky v krasokorčuľovaní. Na Medzinárodných pretekoch v Trnave - 11th Tirnavia Ice Cup, obsadila spomedzi 20 súťažiacich (8 zo zahraničia) krásne 2. miesto. Na Hamikovo Cup 2018 skončila tiež druhá. Blahoželáme!

 • Exkurzia v Bratislave

  Exkurzia v Bratislave

  8. novembra 2018 sa naši siedmaci vybrali na exkurziu do Bratislavy. Navštívili Múzeum polície SR a zúčastnili sa Dňa otvorených dverí v Jazykovednom ústave Ľudovíta Štúra SAV. Nechýbala prehliadka mesta a domov si každý odniesol množstvo pekných zážitkov. :-)

 • Tím Kubranskí nadšenci sa pripravuje na regionálne kolo FLL – First Lego League

  Tím Kubranskí nadšenci sa pripravuje na regionálne kolo FLL – First Lego League

  Šesť žiakov z našej školy – Benjamín Buček (4. A), Juraj Marek (6. B), Martin Šamaj (7. A), Zuzana Mareková (7. A), Lucia Ševčovičová (7. A), Tomáš Kuník (7. A) a dvaja bývalí žiaci našej školy Peter Urbanovský a Michal Čarnogurský sa od septembra pripravujú na regionálne kolo medzinárodnej súťaže First Lego League. Témou súčasného ročníka je INTO ORBIT.  Žiaci sa okrem pravidelných štvrtkov stretávajú aj niektoré soboty, aby spolu pripravovali misie, ktoré musia zvládnuť s robotickou lego stavebnicou na regionálnom kole. Okrem robotických úloh žiaci pracujú aj na výskumnom projekte, ktorého tohtoročnou úlohou je priniesť zaujímavé riešenie sociálnych a fyzických ťažkostí, ktoré kozmonauti pociťujú pri pobyte vo vesmíre. Ako sa žiaci popasujú prvýkrát na významnej medzinárodnej súťaži uvidíme 14. decembra 2018 v Žiline. Držíme palce!

  Ing. Eva Mareková

 • Rozprávková noc v škole

  Do galérie Rozprávková noc v škole boli pridané fotografie.

 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  V piatok 26. októbra 2018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry. Jedenásti zdatní slovenčinári sa popasovali s náročnými úlohami - riešili vedomostný test, predviedli svoju kreativitu a napokon i rečnícke schopnosti. Najlepšie obstáli žiaci z 9. A, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach. Víťazkou sa stala Ráchel Bučeková, druhé miesto obsadil Matúš Čarnogurský a tretia skončila Ema Jenčová.  Blahoželáme!

 • Žiaci z krúžku Baby Barbell opäť úspešní

  Žiaci z krúžku Baby Barbell opäť úspešní

  Žiaci navštevujúci krúžok Baby Barbell vybojovali na medzinárodnom turnaji Zlatá ruža mesta Tulln (Rakúsko) Striebornú ružu. Spomedzi 51 súťažiacich obsadili 2. miesto Linda Svrčková a Matúš Havier, 4. miesto Katarína Ragány a 7. skončil Oleg Nagy. Všetci dosiahli výkony na úrovni osobných rekordov najmä v šprinte na 30 metrov, v trojskoku znožmo, v hode medicinbalom a v technike trhu a nadhodu. Všetkým srdečne blahoželáme!

   

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Riaditeľ ZŠ Kubranská 80, Trenčín oznamuje, že dňa 29. októbra 2018 (pondelok) udeľuje žiakom základnej školy  riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. V uvedený deň nebude v prevádzke pre žiakov školy ani školská jedáleň a školský klub detí.

   

 • English spelling competition

  English spelling competition

  V pondelok 22. 10. 2018 sme ako každý rok usporiadali súťaž v hláskovaní v anglickom jazyku pre žiakov 3. a 4. ročníka. Pani učiteľky boli potešené účasťou i šikovnosťou detí. Najlepšou i najrýchlejšou v hláskovaní anglických slovíčok sa stala Karolínka Predanócy zo 4. B, na 2. mieste sa umiestnila Julka Mádelová zo 4. C a 3. miesto obsadil Adam Kováč z 3. A. Blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník tejto súťaže!

  Mgr. Viera Píšová

 • Tekvicová súťaž

 • Európska noc výskumníkov

  Európska noc výskumníkov

  Dňa 28. 9. 2018 sa vo viacerých slovenských mestách konalo podujatie Noc výskumníkov. Tento rok som mal možnosť zúčastniť sa ho ako vystavovateľ v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. V stánku Slovenskej akadémie vied som pomáhal s prezentáciou projektu PlasticFreeDanube. Zároveň som si pripravil praktické ukážky druhotného využitia plastových fliaš. Predvádzal som aj jednoduchý pokus s plastovou fľašou a vodou. Podujatie trvalo od 9:00 do polnoci. Zúčastnilo sa ho množstvo vystavovateľov. Návštevníci mali možnosť na vlastné oči vidieť množstvo zaujímavých pokusov, prezentácií a  prednášok z najrôznejších oblastí vedy a výskumu. Mnohé si mohli aj prakticky vyskúšať a zapojiť sa do rôznych súťaží. Počas celého dňa prebiehal aj program na pódiu, ktorý moderoval Vlado Voštinár. Pre mňa to bolo veľmi zaujímavé podujatie, na ktorom som sa veľa naučil a som veľmi rád, že som sa ho mohol zúčastniť.

  Timur Tománek, 9. A

 • Európsky deň cudzích jazykov

  Aj tento rok sme si pripomenuli Európsky deň cudzích jazykov. V rámci neho mali žiaci 7. až 9. ročníka možnosť naučiť svojich mladších spolužiakov základné frázy, číslovky, farby, pesničky i básničky v ruskom, anglickom a nemeckom jazyku. Vyskúšali si, aké je to byť učiteľom a veríme, že v niektorých žiakoch možno nájdeme svojich budúcich kolegov.

  Mgr. Viera Píšová

 • Babylonská škola

  Žiaci bývalej 6. A a 6. B sa v júni minulého školského roka zúčastnili Babylonskej školy v Jasení. So žiakmi z Bratislavy nacvičili divadelné predstavenie. Vyšlo im super. Veď posúďte...

 • Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019

  Do galérie Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

 • Odhlasovanie z obedov

  Odhlasovanie z obedov

  Vážení rodičia,

  odhlasovanie z obedov je možné na novom telefónnom čísle 0911 046 615.

   

   

   

   

 • OZNAM PRE RODIČOV

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 3. 9. 2018 pre žiakov:

   

  1. ročníka v školskej jedálni o 8:00 hod.,

   

  2. - 9. ročníka v triedach o 9:00 hod.

   

  Obed sa bude vydávať od 10:00 hod. do 12:00 hod.

   

  Riadna prevádzka v školskom klube začne 4. 9. 2018.

 • Rozdelenie žiakov 1. ročníka  a nových žiakov do tried

  Rozdelenie žiakov 1. ročníka  a nových žiakov do tried

  Vážení rodičia,

  v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, nie je možné zverejniť meno, priezvisko a zaradenie žiakov do triedy rovnakým spôsobom, ako to bolo v minulosti, teda prostredníctvom oznamu na stránke školy alebo vývesky na dverách školy.

  Odporučenie právnikov je také, že spomenuté údaje môžu byť zverejnené v budove školy. Využívame teda túto možnosť a zoznamy prvákov a nových žiakov zverejníme na výveske umiestnenej na chodbe budovy 1. stupňa pri riaditeľni. Tento priestor bude rodičom sprístupnený v termíne 29. 8. – 31. 8. 2018 v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod. Informáciu o zaradení Vášho dieťaťa do príslušnej triedy, samozrejme, dostanete 3. 9. 2018 pri slávnostnom otvorení školy.

 • Koniec školského roka

  Do galérie Koniec školského roka boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Kubranská 80, 911 01 Trenčín
  Kubranská 80
  911 01 Trenčín

  Poloha vchodu do areálu školy:
  N 48º 53.600´, E 018º 04.732´
 • (+421) 32-7434-008
  Fax: 032-7432-755
  vedúca ŠJ: 0911 046 615

Fotogaléria