Navigácia

 • Úspechy v krasokorčuľovaní

  Ninka Benková z 5. C opätovne dosiahla vynikajúce výsledky v krasokorčuľovaní: 

  Medzinárodné preteky v Bratislave (12 zahraničných súťažiacich) - 1. miesto

  Veľká cena Púchova - 1. miesto

  Figure skating challenge v Dubnici nad Váhom - 1. miesto

 • Vianočné prianie

  Želáme Vám pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku veľa zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti a úspechov.

  kolektív ZŠ Kubranská

   

 • Školské kolo Pytagoriády - úspešní žiaci

 • Úspech Kubranských nadšencov na FLL

  Úspech Kubranských nadšencov na FLL

  V piatok 14. 12. 2018 sa tím Kubranských nadšencov  v zložení B. Buček (4. A), M. Šamaj (7. A), J. Marek (6. B), L. Ševčovičová (7. A), T. Kuník (7. A), Z. Mareková (7. A), M. Čarnogurský (žiak OGĽŠ) a P. Urbanovský (žiak OGĽŠ) zúčastnil regionálneho kola medzinárodnej súťaže First Lego League v Žiline. Tím nováčikov nemal veľké očakávania. Napriek tomu sa dôsledná príprava a množstvo práce odrazilo na výsledku. Žiaci dokázali konkurovať starším súťažiacim a v kategórii Robot Game skončili na krásnom druhom mieste, keď vo finále nestačili na favoritov z Martina. V kategórii Robot Design porota ocenila stavbu robota ako aj program a naplánované misie, za čo žiaci získali krásne tretie miesto. V celkovom súčte bodov skončil tím Kubranských nadšencov na prvom nepostupovom mieste – celkové 3. miesto z 13-tich tímov. Množstvo získaných skúseností a zážitkov rozhodlo, že tím sa už teraz teší na budúci ročník tejto medzinárodnej robotickej súťaže.

   

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Vážení rodičia,

  pre vykonávanie dokončovacích prác na spojovacej chodbe je v piatok 21. 12. 2018 nemožné zabezpečiť chod školy. Z tohto dôvodu na tento deň udeľuje riaditeľ školy riaditeľské voľno. 

 • Poometali nás Lucie

 • Prišiel medzi nás Mikuláš

 • Mikulášsky turnaj - Baby Barbell

 • Kubranská má talent - kasting

 • Lomihlav

  Lomihlav

  V piatok 30. novembra 2018 sa žiaci zo 7. A a 8. B zúčastnili matematickej súťaže Lomihlav, ktorá sa konala v Košiciach. Tím dievčat zo 7. A (Katarína Balážová, Barbora Jenčová a Martina Matejková)  sa v silnej konkurencii 50 tímov z celého Slovenska umiestnil na vynikajúcom 4. mieste. Blahoželáme!

 • Okresné kolo Olympiády zo SJL

  Dňa 28. novembra 2018 sa konalo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Spomedzi 18 súťažiacich sa naša žiačka Ráchel Bučeková z 9. A umiestnila na krásnom 2. mieste. Ráchelke blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

 • KUBRANSKÁ MÁ TALENT - KASTING

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Riaditeľ ZŠ Kubranská 80, Trenčín udeľuje dňa 21. novembra 2018 (streda) riaditeľské voľno žiakom 6. - 9. ročníka z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka ZŠ T5 - 2018. 

   

   

   

 • Pietny akt kladenia vencov

  Pietny akt kladenia vencov

  11. novembra 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 100. výročia ukončenia prvej svetovej vojny na obnovenom vojnovom cintoríne v Kubrej. Pre všetkých zúčastnených to bol nezabudnuteľný zážitok. 

 • Úspech našej žiačky v krasokorčuľovaní

  Ninka Benková, žiačka 5. C, dosiahla vynikajúce výsledky v krasokorčuľovaní. Na Medzinárodných pretekoch v Trnave - 11th Tirnavia Ice Cup, obsadila spomedzi 20 súťažiacich (8 zo zahraničia) krásne 2. miesto. Na Hamikovo Cup 2018 skončila tiež druhá. Blahoželáme!

 • Exkurzia v Bratislave

  Exkurzia v Bratislave

  8. novembra 2018 sa naši siedmaci vybrali na exkurziu do Bratislavy. Navštívili Múzeum polície SR a zúčastnili sa Dňa otvorených dverí v Jazykovednom ústave Ľudovíta Štúra SAV. Nechýbala prehliadka mesta a domov si každý odniesol množstvo pekných zážitkov. :-)

 • Tím Kubranskí nadšenci sa pripravuje na regionálne kolo FLL – First Lego League

  Tím Kubranskí nadšenci sa pripravuje na regionálne kolo FLL – First Lego League

  Šesť žiakov z našej školy – Benjamín Buček (4. A), Juraj Marek (6. B), Martin Šamaj (7. A), Zuzana Mareková (7. A), Lucia Ševčovičová (7. A), Tomáš Kuník (7. A) a dvaja bývalí žiaci našej školy Peter Urbanovský a Michal Čarnogurský sa od septembra pripravujú na regionálne kolo medzinárodnej súťaže First Lego League. Témou súčasného ročníka je INTO ORBIT.  Žiaci sa okrem pravidelných štvrtkov stretávajú aj niektoré soboty, aby spolu pripravovali misie, ktoré musia zvládnuť s robotickou lego stavebnicou na regionálnom kole. Okrem robotických úloh žiaci pracujú aj na výskumnom projekte, ktorého tohtoročnou úlohou je priniesť zaujímavé riešenie sociálnych a fyzických ťažkostí, ktoré kozmonauti pociťujú pri pobyte vo vesmíre. Ako sa žiaci popasujú prvýkrát na významnej medzinárodnej súťaži uvidíme 14. decembra 2018 v Žiline. Držíme palce!

  Ing. Eva Mareková

 • Rozprávková noc v škole

  Do galérie Rozprávková noc v škole boli pridané fotografie.

 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  V piatok 26. októbra 2018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry. Jedenásti zdatní slovenčinári sa popasovali s náročnými úlohami - riešili vedomostný test, predviedli svoju kreativitu a napokon i rečnícke schopnosti. Najlepšie obstáli žiaci z 9. A, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach. Víťazkou sa stala Ráchel Bučeková, druhé miesto obsadil Matúš Čarnogurský a tretia skončila Ema Jenčová.  Blahoželáme!

 • Žiaci z krúžku Baby Barbell opäť úspešní

  Žiaci z krúžku Baby Barbell opäť úspešní

  Žiaci navštevujúci krúžok Baby Barbell vybojovali na medzinárodnom turnaji Zlatá ruža mesta Tulln (Rakúsko) Striebornú ružu. Spomedzi 51 súťažiacich obsadili 2. miesto Linda Svrčková a Matúš Havier, 4. miesto Katarína Ragány a 7. skončil Oleg Nagy. Všetci dosiahli výkony na úrovni osobných rekordov najmä v šprinte na 30 metrov, v trojskoku znožmo, v hode medicinbalom a v technike trhu a nadhodu. Všetkým srdečne blahoželáme!

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Kubranská 80, 911 01 Trenčín
  Kubranská 80
  911 01 Trenčín

  Poloha vchodu do areálu školy:
  N 48º 53.600´, E 018º 04.732´
 • (+421) 32-7434-008
  Fax: 032-7432-755
  vedúca ŠJ: 0911 046 615

Fotogaléria