Navigácia

 • Babylonská škola

  Žiaci bývalej 6. A a 6. B sa v júni minulého školského roka zúčastnili Babylonskej školy v Jasení. So žiakmi z Bratislavy nacvičili divadelné predstavenie. Vyšlo im super. Veď posúďte...

 • Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019

  Do galérie Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

 • Odhlasovanie z obedov

  Odhlasovanie z obedov

  Vážení rodičia,

  odhlasovanie z obedov je možné na novom telefónnom čísle 0911 046 615.

   

   

   

   

 • OZNAM PRE RODIČOV

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 3. 9. 2018 pre žiakov:

   

  1. ročníka v školskej jedálni o 8:00 hod.,

   

  2. - 9. ročníka v triedach o 9:00 hod.

   

  Obed sa bude vydávať od 10:00 hod. do 12:00 hod.

   

  Riadna prevádzka v školskom klube začne 4. 9. 2018.

 • Rozdelenie žiakov 1. ročníka  a nových žiakov do tried

  Rozdelenie žiakov 1. ročníka  a nových žiakov do tried

  Vážení rodičia,

  v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, nie je možné zverejniť meno, priezvisko a zaradenie žiakov do triedy rovnakým spôsobom, ako to bolo v minulosti, teda prostredníctvom oznamu na stránke školy alebo vývesky na dverách školy.

  Odporučenie právnikov je také, že spomenuté údaje môžu byť zverejnené v budove školy. Využívame teda túto možnosť a zoznamy prvákov a nových žiakov zverejníme na výveske umiestnenej na chodbe budovy 1. stupňa pri riaditeľni. Tento priestor bude rodičom sprístupnený v termíne 29. 8. – 31. 8. 2018 v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod. Informáciu o zaradení Vášho dieťaťa do príslušnej triedy, samozrejme, dostanete 3. 9. 2018 pri slávnostnom otvorení školy.

 • Koniec školského roka

  Do galérie Koniec školského roka boli pridané fotografie.

 • Naša zbierka pre psíkov

  Naša zbierka pre psíkov

  Naše žiačky Karolína Ayaziová a Karin Jakubcová z 8. A majú veľmi rady psíkov, a tak sa rozhodli, že tým bez domova trošku pomôžu. V škole pre nich zorganizovali zbierku. Vyzbierali veľa psích hračiek, maškŕt a textílií. Záujem žiakov o pomoc psíkom prekonal všetky očakávania. Získané veci venovali Trenčianskej karanténnej stanici, ktorá momentálne pracuje aj na vybudovaní Trenčianskeho útulku. Chceme aj takouto formou poďakovať všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Ďakujeme!

 • Nonstop aj tento rok medzi najúspešnejšími

  26. júna 2018 sa v našej škole uskutočnilo vyhodnotenie 23. ročníka súťaže v tvorbe školských časopisov. Náš školský časopis Nonstop sa aj tento rok umiestnil v najvyššom - zlatom pásme. Blahoželáme!

   

   

 • Finančné vzdelávanie deviatakov

  Finančné vzdelávanie deviatakov

  V mesiacoch máj a jún 2018 sa v trenčianskych základných školách už po tretíkrát uskutočnili  pre žiakov 9. ročníka dvojdňové semináre s názvom Krok za krokom vo finančnom vzdelávaní. Semináre realizovalo občianske združenie Zlatá tehlička v spolupráci s mestom Trenčín. Pod vedením skúsenej lektorky Ing. Kataríny Vavríkovej žiaci získavali teoretické, ale i praktické vedomosti z oblasti rodinných financií. Deti mali možnosť vyskúšať si  reálny svet „dospelákov“ formou hier, súťaží a praktických cvičení.  Zážitkovým spôsobom si osvojili základné finančné pojmy ako aj riešenia úloh, ktoré ich čakajú v reálnom živote. Semináre boli ukončené výstupným testom. Najlepší boli odmenení vecnými cenami i diplomom. Spätná väzba žiakov bola výborná a dúfame, že to bude jeden z momentov, na základe ktorých táto úspešná spolupráca občianskeho združenia i mesta Trenčín bude naďalej pokračovať i v našej škole.

   

 • Vstupné testy a zápis pre školský rok 2018/19 v Jazykovej škole Trenčín

  Vstupné testy a zápis pre školský rok 2018/19 v Jazykovej škole Trenčín

  Jazyková škola Trenčín pozýva všetkých žiakov na vstupné testy pre školský rok 2018/2019, ktoré sa uskutočnia 25. 6. a 26. 6. 2018 o 16.00 hod. v Jazykovej škole Trenčín, budova Gymnázia Ľ. Štúra.

  Môžete študovať angličtinu, nemčinu, francúzštinu, španielčinu, taliančinu, ruštinu a japončinu a slovenčinu pre cudzincov.

  Zápis do všetkých ročníkov: v dňoch 27. - 29. 6. 2018 od 9.00 – 14.00 hod. (telefonický zápis alebo osobne), od 14.00 do 17.00 hod. (osobne), budova Gymnázia Ľ. Štúra.

  T E Š Í M E  S A  N A V Á S !

 • Primátor ocenil detské osobnosti mesta

  Primátor ocenil detské osobnosti mesta

  Najvýraznejšie detské osobnosti mesta Trenčín v školskom roku 2017/2018 vyhlásili v stredu 20. júna 2018 v sobášnej sieni Mestského úradu v Trenčíne.

  Medzi ocenenými žiakmi je aj pätica žiakov z našej školy - Martin Šamaj, Zuzana Mareková, Lucia Ševčovičová, Matej Pučko, všetci 6. A, Ráchel Bučeková, 8. A v katagórii najlepší programátori. Počas celého školského roka úspešne reprezentovali školu i mesto v súťažiach zameraných na programovanie a tvorbu počítačových hier. 

  Za najvýznamnejšie úspechy možno považovať celkové 3. miesto v celoslovenskom finále súťaže v programovaní hier iHRA, 4. a 5. miesto v súťaži Galaxiáda – tvorba hry a postup do celoslovenského finále v kódovaní Galaxiáda. V júni sa zúčastnili celoslovenského finále v programovacej súťaži PALMA Junior. Do finále postúpilo šesť najlepších dvojíc z celého Slovenska. Tri z nich boli z našej školy. Získali 1. a 3. miesto. Tretie miesto získali Zuzka Mareková a Lucia Ševčovičová, ktoré boli jedinými dievčatami nielen vo svojej kategórii, ale aj jedinými, ktoré postúpili do finále z celého Slovenska.

  Cenu prevzala Ráchel Bučeková, nakoľko zvyšní žiaci boli účastníkmi školského výletu.

   

 • Finále ScratchMatch 2018

  Finále ScratchMatch 2018

  Aj tento školský rok sa dievčatá z našej školy zapojili do súťaže ScratchMatch, ktorá je výhradne súťažou pre dievčatá. Táto zábavná programátorská súťaž zaujala 63 mladých dievčat z celého Slovenska, ktoré spolu prihlásili 39 projektov.

  Následne porota zložená z Natálie Kiskovej (Aj Ty v IT), Tiny Repkovej (Accenture), Jána Ružinovského (SAP) vybrala 5 najlepších tímov a 5 najlepších jednotlivcov.

  Oba naše tímy: 1. tím – Ráchel Bučeková (8. A),  Alexandra Kmentová (8. A) a Ema Jenčová (8. A) s hrou FARM LIFE a 2. tím – Barbora Jenčová (6. A), Martina Matejková (6. A) a Katarína Balážová (6. A) s hrou MAGIMEX, sa prebojovali do finále a 16. júna 2018 v Bratislave obhajovali svoje programátorské projekty.

  Kritériá ako napr. zážitok z hry, zložitosť, zobrazenie, kód, vynaliezavosť, prezentácia, atď. najviac splnil tím dievčat zo 6. A, ktoré vo veľkej konkurencii dokázali zvíťaziť a právom im patrí 1. miesto. Okrem hodnotných cien získali aj 3-dňový výlet v Bratislave, počas ktorého budú môcť nahliadnuť do sveta IT spoločností a získať tak zaujímavé skúsenosti.

  Gratulujeme!

 • Čistenie potoka Teplička

  Čistenie potoka Teplička

  V sobotu 9. júna 2018 sa mi v rámci môjho projektu o vode podarilo zorganizovať čistenie potoka Teplička na Sihoti. Zúčastnilo sa ho 12 ľudí. Za cca 5 hodín sa nám podarilo vyčistiť asi 500-metrový úsek potoka. Štyria chlapi v gumákoch vyťahovali z vody odpad a ostatní sme ho vynášali do kontajnera, ktorý pristavila spoločnosť Marius Pedersen. Veľkou pomocou nám bol pán so štvorkolkou a prívesným vozíkom, ktorý nám prepravu odpadu do kontajnera výrazne uľahčil. Je neuveriteľné, koľko pneumatík a iného odpadu bolo na takom krátkom úseku. Medzi úlovky, okrem obrovských a ťažkých pneumatík, patrila noha - našťastie umelá, ľadvinka - zrejme ukradnutá a zahodená, lebo okrem iného obsahovala prázdnu peňaženku, lebka pravdepodobne z diviaka, vrecia plné rôzneho odpadu, detský kočík, koberce a pod. Zorganizovať túto akciu nebolo ľahké a chvíľami sa mi zdalo, že sa to ani nepodarí. Nakoniec to vyšlo a nakoľko v Tepličke ešte ostalo dosť pneumatík, pokúsim sa zorganizovať ešte jedno takéto čistenie. Moje poďakovanie patrí všetkým, ktorí mi pomohli nielen pri čistení, ale aj pri organizácii. 

  Timur Tománek 8. A

   

 • Finále PALMA junior

  Finále PALMA junior

  V pondelok 11. júna 2018 sa uskutočnilo celoslovenské finále súťaže PALMA junior.

  PALMA junior je súťaž v programovaní v jazykoch Imagine Logo a Python pre žiakov druhého stupňa základných škôl, prvého až tretieho ročníka stredných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

  Medzi najlepších šesť tímov postúpili až tri tímy z našej školy: 1. tím: Martin Šamaj (6. A) a bývalý žiak našej školy Peter Urbanovský, 2. tím: Zuzana Mareková (6. A) a Lucia Ševčovičová (6. A), 3. tím: Tomáš Kuník (6. A) a Michal Čarnogurský (5. A). V ťažkej celoslovenskej konkurencii sa našim programátorom výnimočne darilo, keď tím v zložení Martin a Peťo obhájili prvenstvo z minulého roka a Zuzka s Luckou ako jediné dievčatá vo finále dokázali vybojovať krásne 3. miesto. Michal s Tomášom tiež bojovali statočne, o rok určite budú stáť na mieste víťazov aj oni.

  Gratulujeme a držíme palce v budúcom ročníku súťaže!

   

 • Festival štyroch živlov AMAVET

       Vedecko-technická súťaž predstavuje prehliadku projektov žiakov základných škôl, ktorí prezentujú svoj projekt pomocou panelovej prezentácie. Nosnou témou sú základné živly Oheň – Voda – Vzduch – Zem. Posterová prezentácia je forma uverejnenia výsledkov vlastnej tvorivej vedátorskej práce uznávaná vedeckou komunitou po celom svete. Umožňuje ľahšie posúdiť vedomosti, kreativitu a celkové vystupovanie žiaka v relatívne krátkom čase.

       Z našej školy sa tejto súťaže zúčastnili žiaci Patrik Bašo a Timur Tománek z 8. A triedy. Obaja získali certifikát za účasť a Timur Tománek získal diplom a cenu za svoju prácu s názvom Voda. Pomocou rôznych pokusov dokázal, že štruktúra vody sa dá ovplyvňovať a poukázal na jej význam a využitie. Gratulujeme!

 • Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní starších žiakov a žiačok

  2. júna 2018 sa v Družstevnej pri Hornáde konali Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní starších žiakov a žiačok. Titul Majsterky Slovenska v hmotnostnej kategórii do 63 kg putuje do Trenčína zásluhou našej žiačky Laury Svrčkovej zo 6.B. Vybojovala ho v nových osobných rekordoch - v trhu 53 kg a v nadhode 60 kg. V celkovom hodnotení dievčat obsadila druhé miesto. Gratulujeme! Laura si svojím výkonom vybojovala reprezentačnú nomináciu na Medzinárodný turnaj Vyšehradskej štvorky v Maďarsku. Veríme, že pod vedením trénera, otca Pavla Svrčka, bude vzorne reprezentovať našu školu a Slovensko.

 • Pozvánka na čistenie potoka Teplička

  V rámci môjho ročníkového projektu organizujem dňa 9. 6. 2018 od 10:00 hod. čistenie potoka Teplička. Čistiť sa bude na konci Sihote od záhradiek smerom na Opatovú. 

  Prineste si gumáky alebo vhodnú obuv, pracovné rukavice, háky na vyťahovanie pneumatík, hrable a pod. Každá pomocná ruka je vítaná! Teším sa na Vás!

  Timur Tománek, 8. A

 • Rakúsky pohár detí vo vzpieraní

  Členovia krúžku Baby Barbell (Linda Svrčková, Matúš Havier a Adam Havier) sa zúčastnili druhého kola Rakúskeho pohára detí vo vzpieraní. Darilo sa im výborne, keď Linda a Matúš zvíťazili vo svojich vekových kategóriách. Gratulujeme!

   

 • Erasmus+ Make your living green

       Dňa 23. 5. 2018 sme v našej škole privítali vzácnu návštevu z Talianska, Bulharska, Macedónska, Turecka, Rumunska i Slovenska. Išlo o skupinu 36 mladých ľudí vo veku 18 - 26 rokov, ktorí sú súčasťou vzdelávacieho projektu  Erasmus+ "Make your living green". Zámerom projektu je k prispieť k eko - friendly aktivitám v rámci životného štýlu účastníkov a trvalo udržateľného rozvoja spoločnosti v oblasti znovuobnoviteľných zdrojov, technológií, poľnohospodárstva.

       Cieľom projektu je rozvinúť kompetencie mladých ľudí, ktorí získajú nielen teoretické vedomosti, ale aj praktické zručnosti prostredníctvom aktivít neformálneho vzdelávania akými sú diskusie, simulácie, prezentácie, praktické workshopy, výroba vlastnej kozmetiky, up - cycling, zero-waste aktivity, ako aj návšteva eko-školy a aktivity so žiakmi.

        Žiaci našej školy mali možnosť vyskúšať si priamu konverzáciu v anglickom jazyku a mohli sa tak spoznať a porozprávať sa. Predstavili im naše školské eko-aktivity a rôzne prvky, ktoré v areáli vznikli vďaka Zelenej škole. Skupinka študentov nám zasa porozprávala o svojich aktivitách a dozvedeli sme sa, že výstupom ich projektu bude tvorba modelov eko-domov, ktoré budú dňa 28. mája prezentované na námestí v Trenčíne (15:00-17:00). Všetci sme pozvaní!

       Dôležitou súčasťou programu sú aj kultúrne noci zúčastnených krajín, kde budú účastníci prezentovať svoju kultúru prostredníctvom prezentácií, ochutnávok, hier a tancov. Kultúrne noci sa budú konať každý večer od 20:00 a budú otvorené pre verejnosť. Po skončení projektu sa konkrétne eko aktivity budú realizovať taktiež v účastníckych krajinách na stredných školách účastníkov a v partnerských organizáciách. Projekt podnieti ekologické vnímanie účastníkov, ukáže im, ako žiť ekologicky a to má význam aj pre budúce generácie. Ďakujeme za milú návštevu a príjemne strávený čas!

 • Galaxiáda

  V piatok 18. mája 2018 sa v priestoroch Zážitkového centra vedy Aurélium v Bratislave konalo finále celoslovenskej súťaže Galaxiáda. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách: programovanie a tvorba hier.

  V kategórii programovanie sme mali ôsmich zástupcov: M. Šamaj (6. A), M. Pučko (6. A), T. Kuník (6. A), R. Bučeková (8. A), M. Čarnogurský (5. A), R. Kužela (4. A), T. Kleman (4. A) a B. Buček (3. A), ktorí sa prebojovali do 20-členného finále spomedzi viac ako 600 súťažiacich na celom Slovensku.

  V kategórii tvorba hier nás zastupovali tri tímy s troma hrami: 1. hra: MAGIMEX (M. Matejková, K. Balážová, B. Jenčová – všetci zo 6. A), 2. hra: Farm life (R. Bučeková, A. Kmentová – obe z 8. A) a 3. hra: BirdTheThief (J. Maliariková, M. Pučko, M. Šamaj, Z. Mareková – všetci zo 6. A).

  Najväčší úspech sme zaznamenali v kategórii programovanie, kde sa na krásnom druhom mieste umiestnil Tomáš Kleman a na treťom mieste Michal Čarnogurský. Sľubované ceny chlapcom naozaj udelili – mobil a tablet. Zároveň sme získali titul Najúspešnejšia škola súťaže a za odmenu pôjdu súťažiaci na výlet do zaujímavého laboratória prostredníctvom Nadácie Orange. Gratulujeme všetkým súťažiacim a prajeme veľa úspechov vo svojich napredovaniach.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Kubranská 80, 911 01 Trenčín
  Kubranská 80
  911 01 Trenčín

  Poloha vchodu do areálu školy:
  N 48º 53.600´, E 018º 04.732´
 • (+421) 32-7434-008
  Fax: 032-7432-755
  vedúca ŠJ: 0911 046 615

Fotogaléria