Navigácia

 • Úspešný projekt eTwinning má video

  Medzinárodný projekt GAME FACTORY, ktorý v júni 2017 vyhral 2.miesto Národnej súťaže eTwinning, má video. Zachytáva priebeh celého projektu od úvodných prác v programe Microsoft Office Excel až po výsledné umiestnenie hier v Google Play. Video je síce v španielskom jazyku, no pre žiakov zapojených do projektu je milou spomienkou na minulý školský rok. Za jeho tvorbu ďakujeme medzinárodným partnerom zo Španielska.

 • Úspešný projekt eTwinning má video

 • Úspech žiakov z krúžku BABY BARBELL

       V sobotu 16. 9. 2017 sa uskutočnilo 3. kolo ligy družstiev mladších žiakov vo vzpieraní. Laura Svrčková, Oleg Nagy, Matúš Havier, Adam Havier a Katarína Ragány z krúžku BABY BARBELL veľmi dobre reprezentovali našu základnú školu, keď postúpili do záverečného finále. Spomedzi 11 družstiev z celého Slovenska sú zatiaľ na bronzovej medailovej priečke! Gratulujeme! 

 • Dopoludnie s členmi Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska

       Naši žiaci spríjemnili utorkové dopoludnie členom Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Dňa 12. septembra 2017 im počas ich stretnutia odprezentovali svoje ročníkové práce. Ako prvá sa predstavila Barborka Jenčová s prácou Okuliare. Po nej nasledovali chlapci z 8. A. Matúš Linhart spracoval tému Významné osobnosti Trenčianskeho kraja a Timur Tománek poodhalil Tajomstvo pyramíd. Všetci prítomní boli z prác žiakov nadšení a odmenili ich veľkým potleskom. Tento deň však nebol obohacujúci iba pre ľudí so zrakovým postihnutím, ale aj pre našich žiakov, ktorí zistili, aké príjemné je robiť radosť iným.

 • Deň gramotnosti

       Deň gramotnosti sme v našej škole oslávili vo štvrtok 14. septembra 2017. Triedy druhého stupňa medzi sebou súťažili v rôznych disciplínach - k vlajkám priraďovali názvy štátov a ich hlavných miest, počítali bez kalkulačky, premiestňovali zápalky v rámci logickej úlohy, vytvárali príbehy a nechýbali ani športové aktivity. Asi najzaujímavejšou úlohou však bolo tvorenie triedneho maskota len s použitím plastových fliaš, špagátu, lepidla a fixiek. Po skončení súťaženia a tvorenia nasledovalo vyhodnotenie. Celkovým víťazom sa stali žiaci 9. B. Srdečne blahoželáme!

 • Do galérie Deň gramotnosti boli pridané fotografie.

 • Oznam pre rodičov

  OZNAM PRE RODIČOV

   

   

  Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční dňa 4. 9. 2017 pre žiakov:

   

  1. ročníka v školskej jedálni o 8. hodine

  2. – 9. ročníka vo svojich triedach o 9. hodine

   

  Obed sa bude vydávať od 10:00 hod. do 12:00 hod.

  Prevádzka v školskom klube začne 5. 9. 2017.

 • Noví žiaci

  Noví žiaci v školskom roku 2017/2018

  3. B – Jaroslav Kako,

  3. C – Diana Pušková,

   

  4. C – Karolína Varhaníková,

     Viktor Novosad,

   

  5. B – David Cupan,

             Radka Dacková,

             Martina Dobiašová,

             Timur Piaček,

   

  9. B – Jakub Kuľha

 • Zoznam prvákov

  Základná škola, Kubranská 80, Trenčín

   

  1. A                                PaedDr. Júlia Ondrejičková

   

  1.

  Bušfyová, Terézia

  2.

  Ďurech, Patrik

  3.

  Karapetsas, Angelos

  4.

  Kližan, Damián

  5.

  Kožárová, Emily

  6.

  Kvasnicová, Vanesa

  7.

  Michalička, Quido

  8.

  Milovský, Jaroslav

  9.

  Potoma, Matúš

  10.

  Straka, Peter

   

   

  1. B                                Mgr. Martina Bučeková

   

  1.

  Bača, Daniel

  2.

  Blahovcová, Nela

  3.

  Čonková, Tia

  4.

  Dávidek, Eduard

  5.

  Gašparová, Natália

  6.

  Horňák, Filip

  7.

  Janišová, Ela

  8.

  Kozelková, Lenka

  9.

  Krátky, Dávid

  10.

  Mináriková, Karin

  11.

  Rajčan, Róbert

  12.

  Ševčík, Jakub

  13.

  Štefániková, Hana

  14.

  Tvarožková, Tatiana

   

   

  1. C                                Mgr. Tatiana Čepáková

   

   

  1.

  Alata Salazar, Adrian Giovanni

  2.

  Alata Salazar, Matias Michael

  3.

  Betáková, Ella

  4.

  Didi, Nicolas

  5.

  Gažová, Laura

  6.

  Chmelina, Hugo

  7.

  Kebísek, Andrej

  8.

  Kokešová, Hanka

  9.

  Košová, Lujza

  10.

  Mihalová, Kristína

  11.

  Mitašová, Eliška

  12.

  Pajtinová, Petra

  13.

  Porubčan, Jakub

  14.

  Retamoza, Ela

  15.

  Šedivá, Sofia

   

 • Úspešný projekt eTwinning

  Aj v tomto roku sa žiaci zapojili do projektu eTwinning.  Za projektového partnera si vybrali španielsku školu IES Américo Castro z mesta Huétor Tájar. Na projekte pracovali počas hodín Informatiky s pani učiteľkou Marekovou. Projekt s názvom Game Factory získal v Národnej súťaži eTwinning 2017 v kategórií 5 – 12 rokov vynikajúce 2. miesto. V piatok 23.júna 2017 sa v Žiline uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien, počas ktorého mali možnosť zúčastniť sa kultúrneho podujatia – koncert Tomáša Bezdedu.

  Vďaka projektu žiaci získali množstvo rôznych zručností, ktoré sa im zídu v dnešnom digitalizovanom svete.

   

 • Certifikát Zelená škola

  Dorazila k nám skvelá správa: naša škola získala v záverečnom hodnotení programu Zelená škola certifikát Zelená škola. Slávnostná certifikácia sa bude konať 5. októbra 2017 na Technickej Univerzite vo Zvolene.

  Srdečne blahoželáme

 • Desiata malá vedecká konferencia v Michalovciach

  Dňa 16. 6. 2017 sa uskutočnila celoslovenská prezentácia ročníkových prác – Desiata malá vedecká konferencia v Michalovciach. Na túto udalosť som sa dostal spoločne s Filipkom Čulákom z 1.A, pretože sme uspeli v školskom kole.

  Konferencia sa konala na Základnej škole Okružná 17 v Michalovciach. Po príchode do školy nás čakalo občerstvenie a srdečné privítanie. Následne sme boli rozdelení do skupín a začali prezentácie. S odprezentovaním mojej ročníkovej práce Tajomný svet pyramíd som bol spokojný. Filipkova téma ročníkovej práce bola Automobil, s ktorou nesklamal a krásne ju odprezentoval. Obidvaja sme boli po prezentáciách šťastní a nadšení z cien. Nasledoval obed, po ktorom sme sa vybrali domov.

  Timur Tománek, 5.A

 • Finále programátorskej súťaže PALMA junior

  V stredu 21. júna 2017 sa konalo finálové kolo programátroskej súťaže PALMA junior v Košiciach. Historicky prvý krát sa do finále tejto súťaže prebojoval žiak našej školy. Peter Urbanovský (5.A) dokázal, že svojim úsilím a snahou sa dajú v živote dokázať veľké veci. Prvým miestom v kategórii Profík (5. - 7. ročník) úspešne reprezentoval našu školu a srdečne mu blahoželáme ku krásnemu výsledku. Prajeme mu rýchle prsty a úspechy v ďalšom napredovaní.

   

 • Detské osobnosti mesta Trenčín

 • Do galérie Vojaci v našej škole boli pridané fotografie.

 • Úspešne na Medzinárodnom turnaji 7.ročníka Memoriálu Ondreja Hekela

  Naši žiaci víťazne na 7.ročníku Memoriálu Ondreja Hekela. Členovia  Krúžku Baby Barbell Základnej školy v Kubrej zvíťazili vo svojich hmotnostných kategóriach. Oleg Nagy (5.B) v novom osobnom rekorde v nadhode 30kg. Laura Svrčková (5.B) v nových osobákoch v trhu 43kg a v nadhode 52kg. Zvíťazil aj Pavol Puna (9.B), keď opäť posunul svoje rekordy a v dvojboji sa dostal cez 210 Sinclairových bodov. 

  Všetkým našim reprezentantom gratulujeme k výrazným výsledkom na Medzinárodnom Memoriáli Ondreja Hekela jedného z najlepších slovenských vzpieračov.

  Poďakovanie patrí aj poriadateľom na čele s riaditeľkou súťaže pani Mikušovej a trénerovi pánovi Kubákovi. Títo dali dohromady tím, ktorí zabezpečil hladký priebeh Memoriálu s účasťou viac ako 100 pretekárov štyroch krajin /Polska, Maďarska, Česka a Slovenska. 

  Fotogaléria >>>

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Kubranská 80, 911 01 Trenčín
  Kubranská 80
  911 01 Trenčín

  Poloha vchodu do areálu školy:
  N 48º 53.600´, E 018º 04.732´
 • (+421) 32-7434-008
  Fax: 032-7432-755
  vedúca ŠJ: (+421) 32-7442-930

Fotogaléria